Advokát, Právník Jana Opletalová - rozvody, výživné, kupní, darovací a směnné smlouvy, nájemní vztahy, vymáhání pohledávek, obchodní závazkové vztahy, náhrada škody.
Masarykovo náměstí 72, Uherský Brod

Retezat 2004

Putování Darna, Jany, Petry a Thorina po rumunském pohoří Retezat léta roku 2004

ÚVOD

Rumunsko je země štědře obdařená krásnou přírodou a vysokými nepříliš zalidněnými horami. Jedno obzvlášť pěkné pohoří leží na jeho jihozápadě. Jmenuje se Retezat. Nejvyšší vrchol tohoto pohoří je Peleaga, která má 2509 metrů nad mořem.

Lákadlem pro české turisty může být exotika oblasti. A to ani ne tak krajinou, jejíž ráz je dán přislušností ke karpatskému masivu a tak nám může připomínat Fatru či Tatry, ale spíše místní kulturou, na které je znát balkánský vliv.

Dalším pozitivem může být nízká cena, jakou zaplatíte za dopravu a pobyt. Například využijete-li slevu City Star na trasu Kuty - Curtici a zpět, což jsou hraniční města Česka a Rumunska, zaplatíte 848,- Kč na osobu (při počtu 4 lidí, léto 2004).

Jizdenky se vyplatí rozdělit mezi hranice. Například: Brno - Kúty (hranice), Kúty (hranice) - Curtici (hranice), Curtici (hranice) - Curtici, Místenka. Další cestování vnitrostátním vlakem třídy "personale" do centra Retezatu už bylo za babku.

Doporučuji obrátit se na firmu Wasteels, která je k nalezení v horní části haly Hlavního nádraží v Praze, kde si můžete lístky rovnou koupit a kde vám, narozdíl od Informací ČD, nebo dokonce pokladen, dobře poradí.

Dále je k dispozici malá fotogalerie z přechodu pohoří Retezat a kontakt na autora webu.

Takže si dáme v cukrárně u brněnského nádraží špičku a vzhůru na Retezat!

Mapa cesty přez Retezat

• nahoru •

Loading...